Załóż bloga Zaloguj sięwątpliwości

29 Sty, 2018

Jakiego rodzaju ubezpieczeń możemy skorzystać

Kategoria główna — Autor watpliwosci @ 12:54

alt

Prócz obowiązkowego OC istnieją inne ubezpieczenia komunikacyjne, które mogą okazać się niezwykle korzystne dla posiadaczy samochodów.

 

W Polsce obowiązuje jedno ubezpieczenie obowiązkowe, jeśli chodzi o posiadanie pojazdu mechanicznego. To tak zwane ubezpieczenie OC. Brak tej ochrony oznacza zapłacenie kary finansowej. OC gwarantuje, że w przypadku spowodowania szkody z naszej winy, ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanej osobie stosowną rekompensatę. Ochronie podlega zarówno mienie, jak i zdrowie osób poszkodowanych w wypadku. Zupełnie innym rodzajem ubezpieczenia jest autocasco. W tym wypadku odszkodowanie otrzymamy w przypadku uszkodzenia lub utraty samochodu w wyniku wypadku, lub kradzieży. Ubezpieczenie to jest absolutnie dobrowolne i może w sposób dowolny ochraniać użytkownika. W ramach AC możemy wykupić na przykład minicasco, które gwarantuje nam minimalną ochronę lub tak zwane all risks gdzie jesteśmy ubezpieczeni od każdego niemalże zdarzenia. W zależności od zakresu ochrony, jaki wybierzemy AC zabezpieczy nas na wypadek zderzenie się z innym pojazdem, osobą, zwierzęciem czy przedmiotami stojącymi na zewnątrz. Odszkodowanie otrzymamy także, kiedy samochód ulegnie zniszczeniu w wyniku wypadków losowych. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju działanie ognia, zatopienie, atak huraganu, gradobicie. Pieniądze otrzymamy też, jeśli nasz samochód zostanie skradziony, a w wersjach rozszerzonych, gdy skradzione zostaną części należące do wyposażenia samochodu.

 

Pamiętać musimy jednak, że ochrona nie występuję zawsze i ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia nam odszkodowania, jeśli uzna, że jesteśmy winni danego zdarzenia. Czyli jeśli spowodowaliśmy wypadek jadąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie mamy żadnych szans na odszkodowanie. Podobnie stanie się, gdy na przykład pozostawimy kluczyki w stacyjce lub nie zamkniemy w ogóle samochodu, a ten zostanie skradziony. Do naszej dyspozycji pozostają też takie rodzaje ubezpieczeń jak Assistance oraz NWW. Obejmują one zdarzenia, które nie są przewidziane w przypadku standardowego ubezpieczenia OC i AC.

 

Więcej na http://www.mtu24.pl/

 

 


komentarze


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
 authimage

Powered by LifeType

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.